TROPICÁRIUM BUDAPEŠŤ

Tropicárium otvorilo svoje brány v máji roku 2000. Odvtedy registruje viac než 2,5 mil. návštevníkov.

Prečo Tropicárium nevoláme jednoducho len akvárium ?

Pretože neprináša len živočíšny svet akvária, ale aj kus tropického pralesa. Pralesa, kde každú štvrťhodinu zahrmí, pustí sa tropický lejak a blesky križujú nebo nad lenivými mississipskými aligátormi. Okrem toho v Tropicáriu nájdeme najväčšie morské akvárium v Strednej Európe s obsahom 1,4 mil. litrov slanej vody. Môžeme v ňom vidieť pokojne plávať vo vzájomnej symbióze 7 kusov dvojmetrových žralokov a niekoľko sto kusov rôznych rýb.

V prvej sále Tropicária sú umiestnené ryby maďarskej fauny, medzi nimi mnohé chránené druhy. Vo vonkajších bazénoch môžeme sledovať bohatý podvodný život v jeho prirodzenej forme.
V ďalšej sále je voľne lietajúce exotické vtáctvo, skákajúce opice a svojim vzhľadom elegantné, zelené, žlté, červené a inak sfarbené hady.
Ďalej je ríša aligátorov a tropických dažďov. Na galérii čakajú návštevníkov chameleóny, obrovské korytnačky, pavúky, škorpióny.
V sladkovodnom oddelení môžeme pozorovať flóru a faunu Ázie a Afriky vo vernej kópii prirodzeného prostredia. Medzi fantastickými zelenými vodnými rastlinami a skaliskami sú hviezdami pirane.
V poloslanom akváriu môžeme pozorovať tie ryby, ktoré žijú v ústiach riek. Tu už v akváriu nerastú rastliny a samotné ryby sú sivšie ako iné druhy.
Ďalšia časť Tropicária patri medzi najobľúbenejšie časti. Bazén s objemom 1,4 mil. litrov vody, kde návštevníci v 11 m dlhom výhliadkovom tuneli môžu pozorovať nad svojimi hlavami plávajúce rôzne druhy žralokov a húf rýb.

Adresa : Tropicárium – Óceanarium Kft : 1222 Budapest, Nagytétényi út 37-43

Tropicárium sa nachádza v XXII. Mestskom obvode, v južnej časti Budína, v obchodnom centre Campona. Je ľahko prístupné z diaľnice M1 a M0 ako aj z hlavnej cesty č.6